ניצחון נאה להפועל חיפה בדרך למקום 5

הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה גברה על הפועל "יונט קרדיט" חולון 69:86 ברוממה (שיא קרירה לגור לביא ורועי נציה) ותפגוש ברבע גמר הפלייאוף את הפועל "יוסי אברהמי" אילת (צילום: לילך וייס)

29/05/2021  | חדשות

העונה הרגילה בליגת ווינר סל, מהארוכות והקשות אי פעם, הגיעה הערב (שבת) לסיומה. הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה, אחת המרעננות של העונה שעברה בעצמה לא מעט טלאים, קטעה רצף הפסדים קצר והבטיחה את המקום החמישי בטבלה לאחר 69:86 ביתי על הפועל "יונט קרדיט" חולון. כל זאת ללא כרם משעור ועמית שמחון הפצועים ואיגור נסטרקו שהפך לאב (מזל טוב איגור) ברבע הגמר יפגשו האדומים את הפועל "יוסי אברהמי" אילת.

מהלך המשחק

חיפה פתחה בחמישייה עם קינן אוואנס, חנן קולמן, ג'ייסון סיגרס, ראקים באקלס ולנארד פרימן, חולון עם עודד ברנדוויין, פרדריק בורדיון, מיכאל סוקולובסקי, ג'ו אלכסנדר ומקסים דה זאו. הסגולים שוב הגיעו חדים יותר ובהובלת אלכסנדר ובורדיון החם עלו ליתרון 4:12. פעולות טובות של פרימן בשני הצדדים הכניסו את האדומים למשחק ומהלך של 3 נקודות של אוואנס שלח את סטפאנוס דדאס לפסק זמן ביתרון 11:14 באמצע הרבע. קליעות עונשין של סוקולובסקי ודה זאו שמרו למספר דקות נוספות על היתרון, אלא ששלשה של סיגרס וסל של לביא השוו ושלחו את דדאס לדבר עם חניכיו שוב, 18:18. אוואנס בשני מהלכים נפלאים השלים מהפך, בורדיון ואלכסנדר עצרו את הריצה מהקו, 21:23 לחיפאים בסיום הרבע.


דה זאו. רבע ראשון הפכפך (צילום: לילך וייס)

המגמה מסיום הרבע הראשון נמשכה לתוך השני עם דאנק של פרימן, הגנה טובה של האדומים וחדירות של אוואנס, שהגדיל ל-23:29. לביא ואלכסנדר קלעו 5 רצופות כל אחד ואופק אביטל פתח פער דו-ספרתי באמצע הרבע, 28:38. אביטל החם קבר עוד אחת מבחוץ, משגב עצר את הריצה מהקו ודה זאו בפעולות טובות צימצם במעט, 43:34. אביטל המשיך את הרבע הנהדר שלו בצמד קליעות עונשין, בורדיון הצטרף לדה זאו בספרות כפולות עם שלשה נוספת, אייל ונדל קלע מהקו בצד השני ואוואנס החזיר את הפער לדו-ספרתי, עודד ברנדוויין צימק מהקו ל-48:39 בהפסקה.


לביא במשחק מצוין (צילום: לילך וייס)

ברנדוויין עלה טוב למחצית השנייה עם שלשה ואסיסט לאלכסנדר, קולמן בצמד שלשות הגדיל ל-44:56. המצעד לקו נמשך עם נקודות של ברנדוויין וסוקולובסקי, סיגרס ואביטל ענו מחצי מרחק אבל הקצב כבר היה חולוני ואלכסנדר המשיך לנגוס בפער, 60:53. רועי נציה קלע סל חשוב במעבר, באקלס ריחף לחסימה גדולה בצד אחד וסל אקרובטי בצד השני ואוואנס שוב הגדיל מהקו, 54:66. סל של אלכסנדר סגר את הרבע בפיגור 66:56.


קולמן. יתרון דו-ספרתי בכניסה לרבע הרביעי (צילום: לילך וייס)

שלשה של נציה וסל של סיגרס הגדילו את הפער ל-13, אלכסנדר המשיך להשאיר את חולון בתמונה והוריד בסיועו של ברנדוויין ל-73:66 באמצע הרבע הרביעי. באקלס קטע בצורת מקומית עם 8 נקודות רצופות, האדומים נלחמו בהגנה וסל של לביא סגר את הסיפור מעשית, 69:83. קולמן נתן את האות לזמן התשואות המקומי עם מהלך של 3 נקודות ובסיום 69:86 להפועל חיפה.

סיום עונה נהדרת

סיום עונה נהדרת

02/06/2021
"הקלע של המדינה": תצוגת שיא לבני קפלן

"הקלע של המדינה": תצוגת שיא לבני קפלן

02/06/2021
צפו: התעלות של הישראלים בהפועל חיפה

צפו: התעלות של הישראלים בהפועל חיפה

30/05/2021