"הרגשתי שכולם מדברים רק על הדרבי"

ג'ייסון סיגרס מוצא דימיון בין הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה לגלבוע/גליל ("יעזור לנו להוכיח"), נהנה מכל רגע בישראל ("מדינה נהדרת") ומתגעגע לקהל: "חסר לנו ביציע"

26/10/2020  | חדשות

בפעם השנייה בקריירה שלו בישראל, ג'ייסון סיגרס ממשיך לליגת ווינר סל עם קבוצה אותה הוביל מהליגה הלאומית. באמצע העשור שעבר, הוא היה חלק מעונת קאמבק נפלאה של גלבוע/גליל לליגה הבכירה וכעת, כשהוא כבר בן 35, הוא רוצה לעשות אותו דבר עם הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה. הגארד האמריקאי הוותיק פותח עונה חמישית בארץ ומבהיר בכל הזדמנות כמה הוא אוהב אותה, הסיטואציה בשורות העולה החדשה מתאימה לו מצוין והוא מאמין מאוד בסגל שבנה אלעד חסין – אבל בכל זאת יש דבר אחד שלא מרגיש לו כרגיל כרגע והוא מבקש לפתוח איתו.

"לפני הכל, חשוב לי להעביר מסר", מבקש סיגרס לומר בראיון לאתר המנהלת, "אנחנו השחקנים מתגעגעים מאוד לאוהדים. של הפועל חיפה כמובן, אבל לא רק. לא משנה לי במי אתם תומכים ולמי אתם מריעים, אתם חסרים לנו ביציע. האנרגיות שלכם הופכות את כל המשחק לחוויה שונה לחלוטין. אני לא יודע מתי תוכלו לחזור למגרשים, אבל אני בטוח שיהיה מרגש מאוד להתאחד איתכם".

אפשר להבין שהתגעגעת קצת לכדורסל...
"בהחלט, זה היה קשה מאוד. זה הכי הרבה זמן שלא שיחקתי כדורסל וזה חסר לי מאוד. בתקופה הזו יצא לי לשחק מדי פעם, אבל זה לא אותו דבר כמו לשחק בקבוצה בליגה תחרותית. התשוקה לכדורסל רק גדלה בזמן הזה. מצד שני, אם להסתכל על הכוס המלאה, זה גם היה הזמן הכי ארוך שביליתי בבית כי הפגרה הייתה ארוכה. המצב היה משוגע בארה"ב, כולם חיפשו פתרונות ואני שמח שהייתי יכול לצד המשפחה שלי. עברנו בארה"ב מפחד גדול וחוסר ודאות למצב שבו הכל פתוח ו'כאילו שגרה' ואז שוב לפחד גדול. אני חושב שמה שכולנו צריכים עכשיו זה קצת יציבות".

מה אתה לוקח מהתקופה הזו?
"הדבר העיקרי הוא שכולנו מבינים עכשיו איזה מזל יש לנו. עצם האפשרות לשחק משחק שאנחנו כל כך אוהבים היא מדהימה ולא מובנת מאליה. אנחנו מבורכים. חשוב לי להגיד תודה לכל האנשים שנאבקים מאחורי הקלעים כדי שנוכל בכלל להתאמן ולשחק בתקופה מוזרה כזו. כולם כולל כולם. בשם הפועל חיפה, אני רוצה גם להודות לספונסרים שלנו שתמכו בנו בתקופה של חוסר ודאות ובעיקר ל'בי-קיור לייזר' שפרשה חסות על הקבוצה. פגשנו המון אנשים משם, גילינו חברה נהדרת ואנשים נפלאים. מגיעה להם תודה גדולה".

שאר הזרים בקבוצה צעירים ממך בעשור פחות או יותר. אתה מרגיש כמו 'המבוגר האחראי'?
"המאמן דאג להבהיר להם מראש שבכל דבר הם יכולים לפנות אליי, לא רק בגלל הגיל אלא גם כי אני כבר הרבה שנים בישראל. יש לנו חבר'ה שרוצים ללמוד, כך שהעבודה שלי קלה. אני לא מרגיש 'זקן' כי אני עוד לא כזה איטי (צוחק), למרות שהם כל הזמן מזכירים לי את הגיל בטראש טוק באימונים... הכל ברוח טובה, הם באמת חבורה נהדרת ומוכשרת".

כבר היית בסיטואציה דומה עם עולה חדשה אחרת, גלבוע/גליל.
"זה דומה בלא מעט בחינות. אני חושב שהרבה קבוצות יסתכלו עלינו קצת בהתנשאות כי אנחנו 'החבר'ה החדשים' וזה יעזור לנו לדעתי להוכיח לכולם. הפועל (חיפה) לא הייתה בליגה הראשונה הרבה שנים, יש לנו הרבה מה להראות לאוהדים שלנו ולליגה כולה. גם בגלבוע הייתה חבורה רעבה מאוד, זה הניע אותנו ונתן לנו דלק לשחק חזק בכל ערב. אני חושב שבדומה למה שעשינו בגן נר, גם הפעם אנחנו יכולים להיות טובים מאוד מבחינה הגנתית. אנחנו אקטיביים מאוד בהגנה, שמים הרבה לחץ על היריבה ומנסים להביא אותה בלי אוויר לסוף המשחק. בגלבוע נלחמנו עוד ועוד עד שהתשנו את הקבוצה השנייה, זה מה שננסה לעשות גם הפעם. זה מה שאנחנו צריכים לעשות כדי להביא לידי ביטוי את הרוח הצעירה והאנרגיות שיש בקבוצה. אני חושב שהפעם זו קבוצה עם יותר סייז ואורך ולא מעט כישרון".

בסגל הישראלי יש לכם לא מעט שחקנים מוכחים, זה יכול לעשות את ההבדל בהמשך העונה?
"בהחלט, זה יתרון גדול עבורנו. יש לנו עומק ישראלי שאין לכל קבוצה ולשמחתי כולם מגיעים רעבים מאוד. עמית (שמחון) מגיע אחרי פציעה, כרם (משעור) היה בצרפת וחזר והדברים לא הסתדרו לו כמו שהיו אמורים וזיו (בן צבי) מביא איתו המון אנרגיה. הוא שיחק מצוין ב'ליגת הקורונה' והוא ממשיך לעבוד קשה כדי להוכיח שהוא רכז יציב שמוביל קבוצות. ביחד עם החבר'ה הנהדרים שממשיכים איתנו מהשנה שעברה בלאומית, יש לנו המון מה להראות לליגה והרעב הזה יסייע לנו".

ההרשמה לליגה הבלקנית נחתה עליכם בהפתעה?
"לקחו לי כמה ימים של שיחות עם הצוות כדי להבין בדיוק מה קורה. כל מה שידעתי בהתחלה זה שאפשר היה לחזור להתאמן ולשחק וזה הדבר הכי חשוב לכל קבוצת כדורסל, זה הבסיס. זו הזדמנות להשתפר ולהתגבש, ללמוד מהמשחקים שלנו וכמובן לאסוף ניצחונות וביטחון. אלו לא משחקי הכנה, אלא משחקים חשובים. יש תגמול על הניצחונות בדמות עלייה למשחקים בינלאומיים וזה מניע אותנו. ובכלל, כשחקן, אתה תמיד רוצה לשחק כמה שיותר ובכל מסגרת אפשרית, כך שאני שמח מאוד על ההזדמנות הזו".

אפשר להניח שכבר שמעת את המילה 'דרבי' פעם או פעמיים מאז העלייה...
"בהחלט, בהחלט, כולם מצפים לזה. אחרי שעלינו ליגה, הרגשתי שכולם מדברים רק על זה, בעיקר כי לא היה דרבי בליגה הבכירה כל כך הרבה שנים. זה יהיה משחק כיפי ואם נוכל להכניס את האוהדים עד אז, זה בכלל יהיה מדהים עבור כולם. זה משחק חשוב מאוד, אין ספק, אבל בסוף אנחנו רוצים לנצח בכל משחק, לא רק בו".

מה המטרות של הפועל חיפה בעונת החזרה לליגה?
"כרגע, קודם כל להתקדם מיום ליום, אני לא רוצה להסתכל רחוק מדי כרגע אחרי כל מה שעברנו. אנחנו רוצים להשתפר בכל אימון ולהיות תחרותיים בכל משחק. אנחנו קבוצה חדשה שעדיין לומדת על עצמה. מה שאני כבר יודע להגיד בוודאות זה שנשחק חזק ולא נוותר אף פעם, זה גם מה שהמאמן שם עליו את הדגש כל הזמן. נהיה קבוצה מהירה וכיפית, שמשתפת את הכדור ומנסה לעשות את הדברים בצורה הכי נכונה".

מאז שהגעת ארצה אחרי כמה שנים בצרפת, כמעט לא עזבת את ישראל.
"אין לי סיבה גם... קודם כל, אני אוהב מאוד את ישראל, זו מדינה נהדרת עם מזג אוויר שאי אפשר להתחרות בו. שנית, אני מאוד אוהב את סגנון הכדורסל שמשוחק כאן: כדורסל טהור שמבוסס על איי.קיו של שחקנים ומאמנים. אני נהנה מזה מאוד. אהבתי מאוד את גן נר, האנשים היו נהדרים וזה הרגיש כמו כפר שהוא משפחה אחת גדולה, עם אווירה חברית מאוד ואולם שתמיד פתוח. חיפה שונה בהרבה דברים, בעיקר בכמות האנשים והבניינים, אבל אני מרגיש בה מאוד בנוח: האנשים נפלאים, יש פה חוף יפהפה ואוכל מצוין. אני בהחלט נהנה פה מכל רגע".

ברבע גמר גביע ווינר סל מחכה לכם משוכה גבוהה בדמות מכבי ת"א, אותה כמעט ניצחתם במשחק אימון בחודש שעבר. איך אתה רואה את הסיכויים שלכם הפעם?
"למדנו המון מאותו משחק ואני אגיד לך משהו, אני שמח שלא ניצחנו, כי למרות ששיחקנו טוב, הבנו שנגד קבוצה כזו צריך להביא אקסטרה כדי לצאת עם ניצחון. הבנו מה עשינו טוב ולא טוב במשחק הזה, ראינו אותם מאז גם בטלוויזיה ולמדנו הרבה על עצמנו. אני חושב שיש לנו סיכוי טוב ואני מבטיח ששוב נהיה תחרותיים במטרה לנצח".

צפו: סיגרס כיכב בדרך למקום השלישי

צפו: סיגרס כיכב בדרך למקום השלישי

09/02/2021
מבצר רוממה: עוד ניצחון יפה להפועל חיפה

מבצר רוממה: עוד ניצחון יפה להפועל חיפה

08/02/2021
פעם 3 אוואנס

פעם 3 אוואנס

04/02/2021