הליגה הבלקנית: נקבעה שיטת המשחקים

שתי הקבוצות שיעפילו מ"הבתים הישראלים" יתמודדו בשלב הבא מול קבוצות מבולגריה, צפון מקדוניה ומונטנגרו. הפיינל פור מתוכנן לאמצע חודש אפריל

09/10/2020  | חדשות

עונת 2020-2021 בליגה הבלקנית תצא לדרך ביום שלישי, עם ארבעה משחקים בבתים א' עד ד' שמכילים את 12 קבוצות ליגת ווינר סל. הליגה פירסמה את שיטת המשחקים והתאריכים המשוערים להמשך העונה.

בליגה הבלקנית ישחקו בעונה הקרובה 18 קבוצות מארבע מדינות שונות לפחות. 12 הקבוצות הישראליות שובצו כאמור לארבעה בתים של שלוש קבוצות כל אחד, כאשר אחרי שישה מחזורים (ארבעה משחקים לכל קבוצה), תעפיל הראשונה מכל בית לשלב הבא. ראשי הבתים הצפוניים (א' וב' בהתאמה) ישחקו נגד ראשי הבתים הדרומיים (ג' וד' בהתאמה) ושתי המנצחות יעלו לשלב הבא.

בבית ה' ישחקו שש קבוצות: BC ברו ואקדמיק פלובדיב מבולגריה, קומאנובו 2009 ו-TFT סקופיה מצפון מקדוניה, איבאר ותאודו טיבאט ממונטנגרו. שש הקבוצות הנ"ל ישחקו שני סיבובים של עשרה מחזורים בסך הכל, כאשר ארבע הראשונות יעפילו לשלב הבתים השני, שם יצטרפו אליהן שתי העולות הישראליות.

בשלב השני יהיו שני בתים: בכל אחד מהם יהיו שתי קבוצות בלקניות וקבוצה ישראלית אחת. גם בהם יערכו שני סיבובים (שישה מחזורים, ארבעה משחקים לכל קבוצה), כאשר הראשונה מכל בית תעלה ישירות לפיינל פור, בעוד הקבוצות ממקומות 2-3 ישחקו בסדרות הצלבה נגד המדורגות 2-3 בבתים המקבילים (הטוב משניים, בית-חוץ), אשר המנצחות בהן יעפילו גם הן לחצי הגמר.

לכל אחת מארבע העולות לפיינל פור תהיה זכות להציע את אירוח המשחקים אצלה, בעוד הליגה תשמור לעצמה את האופציה להציע עיר חלופית. במקרה ששתי קבוצות מאותה מדינה יעפילו לפיינל פור, הן יתמודדו אחת נגד השנייה כבר בחצי הגמר. הפיינל פור מתוכנן להיערך באמצע אפריל.

לוח המשחקים בבתים א'-ד'

מחזור ראשון – 13 באוקטובר

בית א': הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה - בני הרצליה
בית ב': הפועל גלבוע/גליל - מכבי חיפה
בית ג': עירוני "חי מוטורס" נס ציונה - הפועל חולון
בית ד': מכבי ראשון לציון - הפועל "בנק יהב" ירושלים

מחזור שני – 17 באוקטובר (עשוי להידחות ל-22 באוקטובר, במידה שגביע ווינר סל ישוחק)

בית א': בני הרצליה - הפועל "SP מצר" תל אביב
בית ב': מכבי חיפה - עירוני נהריה
בית ג': הפועל "יוסי אברהמי" אילת - עירוני "חי מוטורס" נס ציונה
בית ד': הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע - מכבי ראשון לציון

מחזור שלישי – 22 באוקטובר (עשוי להידחות ל-28 באוקטובר, במידה שגביע ווינר סל ישוחק)

בית א': הפועל "SP מצר" תל אביב - הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה
בית ב'. עירוני נהריה – הפועל גלבוע/גליל
בית ג': הפועל חולון - הפועל "יוסי אברהמי" אילת
בית ד': הפועל "בנק יהב" ירושלים - הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע

מחזור רביעי

בית א': בני הרצליה - הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה
בית ב': מכבי חיפה - הפועל גלבוע/גליל
בית ג': הפועל חולון - עירוני "חי מוטורס" נס ציונה
בית ד': הפועל "בנק יהב" ירושלים - מכבי ראשון לציון

מחזור חמישי

בית א': הפועל "SP מצר" תל אביב - בני הרצליה
בית ב': עירוני נהריה - מכבי חיפה
בית ג': עירוני "חי מוטורס" נס ציונה - הפועל "יוסי אברהמי" אילת
בית ד': מכבי ראשון לציון - הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע

מחזור שישי

בית א': הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה - הפועל "SP מצר" תל אביב
בית ב'. הפועל גלבוע גליל - עירוני נהריה 
בית ג': הפועל "יוסי אברהמי" אילת - הפועל חולון
בית ד': הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע - הפועל "בנק יהב" ירושלים

צפו: סיגרס כיכב בדרך למקום השלישי

צפו: סיגרס כיכב בדרך למקום השלישי

09/02/2021
מבצר רוממה: עוד ניצחון יפה להפועל חיפה

מבצר רוממה: עוד ניצחון יפה להפועל חיפה

08/02/2021
פעם 3 אוואנס

פעם 3 אוואנס

04/02/2021